FIXON ® Textile Marker

FIXON ® Textile Marker jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem obok produktów do retuszu tkanin Firmy Flockenhaus GmbH & Co. KG. Zaawansowana technologia zastosowana do produkcji farb do tkanin, powoduje, że jest to obecnie najbardziej praktyczny, skuteczny i najprostszy sposób trwałego znakowania tkanin. Niezawodność tzw. farb sygnitowych potwierdzona jest długoletnim stosowaniem ich przez zakłady włókiennicze na całym świecie.

Głównymi cechami wyróżniającymi farby to:

Farby FIXON ® Marker Textile są dostępne w następujących kolorach:

Dostępność FIXON ® Textile Marker

FIXON ® Textile Marker – tuba 100ml

FIXON ® Textile Marker – butelka 1000 ml

Akcesoria do FIXON ® Textile Marker:

Głowica pisząca:

Głowice piszące służą do równomiernego nanoszenia farby sygnitowej na powierzchnię tkaniny. Głowicę piszącą nakręca się na tubę z farbą lub butelkę do napełniania farbą sygnitową. Głowice mają różnej grubości końcówki piszące. Zastosowanie końcówki zależy od grubości i gramatury tkaniny, którą chcemy znakować.

Dodatkowo głowice plastikowe wyposażone są w zatyczki zabezpieczające przed wysychaniem farby. Czyszczenie głowic piszących po każdorazowym użyciu pozwoli na ich wielokrotne użycie.

Głowice posiadają następujące końcówki piszące:

Kluczyk do wyciskania farby z tuby

Kluczyk (wyciskacz) służy do łatwego wyciskania farby z tuby. Pozwala on na całkowite opróżnienie tuby z farby i uniknięcie pozostawienia resztek farby w tubie.

Butelka do napełniania farbą sygnitową

Plastikowe butelki o pojemności 100 ml stosuje się do rozlewania farby zakupionej w opakowaniach 1000 ml. Butelki te są wielokrotnego użytku. Po uzupełnieniu butelki można w wygodny sposób kontynuować znakowanie tkanin. Plastikowe ściany butelki pozwalają na stosowanie odpowiedniego nacisku na farbę wypełniającą butelkę i równomiernego rozprowadzenia farby za pomocą głowicy piszącej.

Reduktor do butelki do napełniania farbą sygnitową

Aby móc stosować głowicę piszącą do butelki do napełniania farbą sygnitową należe zaopatrzyć się w reduktor. Jest to część, którą nakręca się na wypełnioną farbą sygnitową butelkę i pozwala ona na dokręcenie do niej głowicy piszącej. Podobnie jak butelka i głowica pisząca także reduktor jest elementem wielokrotnego użytku.

Zaletą zestawu „butelka + reduktor + głowica pisząca” jest to, że każdy z tych elementów można kupić oddzielnie.